IL Home
A.net/IL
DyeStatIL.com
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
University of Chicago Windy City Indoor Invitational
February 7th-8th 2020 Chicago, Illinois, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2017 Feb 4th
Results
News
2020
1
1
2019
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
Media for 2017
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2017 Results - University of Chicago Windy City Indoor Invitational
Feb 3rd 2017, 10:58pm
Attending groups
RunnerSpace.com/IL
Invited groups
2017
University of Chicago Windy City Indoor Invitational
2017 Results - University of Chicago Windy City Indoor Invitational
Published by
ResultsCentral
Feb 3rd 2017, 10:58pm
Varsity - Mens
1.
University of Chicago
117.5
2.
Valparaiso
84
3.
Hope
77
4.
Loyola-Chicago
71.5
5.
Carroll (WI)
48
6.
DuPage
45
7.
Chicago State
41
8.
Elmhurst
28.5
9.
Concordia-Chicago
26
10.
Wisconsin-Oshkosh
22
11.
Beloit
15.5
12.
North Park University
14
Heptathlon - Mens
1.
Aurora
5510
2.
University of Chicago
4504
3.
Hope
3750
4.
North Park University
3452
Varsity - Womens
1.
University of Chicago
182
2.
Loyola-Chicago
78
3.
Hope
69
4.
Valparaiso
52
5.
Carroll (WI)
47.5
6.
North Park University
32.5
7.
Concordia-Chicago
21
8.
Chicago State
20
8.
Wisconsin-Oshkosh
20
10.
Beloit
18
11.
DuPage
11.5
12.
Aurora
4
13.
Illinois Inst. Tech
.5
Pentathlon - Womens
1.
University of Chicago
6053
2.
Hope
5195
3.
North Central
4306
4.
Aurora
3371
5.
Concordia-Chicago
1734
6.
Beloit
1170
Mens Results
Womens Results
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Ricordo McKenzie
7.04a
Chicago State
2.
Sr
Tyler Whittler
7.06a
Chicago State
3.
So
Justin Freeman
7.14a
Hope
4.
Jr
Victor Ogbebor
7.15a
Elmhurst
4.
So
DeVonte Wilson
7.15a
Concordia-Chicago
6.
Fr
Bo Babich
7.28a
Loyola-Chicago
7.
Fr
Michael Papper
7.31a
Loyola-Chicago
8.
Jr
Mark Ojomu
7.32a
North Park University
60 Meter Dash
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Will Ackerman
7.41a
University of Chicago
2.
Jr
Max Potter
7.47a
North Park University
3.
Fr
Joshua Izenbart
7.66a
Hope
4.
So
Darren Stass
8.00a
Aurora
5.
So
Zach Turnbow
8.02a
Aurora
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
Fr
Ricordo McKenzie
7.20a
Chicago State
2.
Jr
Victor Ogbebor
7.21a
Elmhurst
3.
Sr
Tyler Whittler
7.22a
Chicago State
4.
So
Justin Freeman
7.24a
Hope
4.
So
DeVonte Wilson
7.24a
Concordia-Chicago
6.
Jr
Mark Ojomu
7.32a
North Park University
9.
Sr
Jatan Anand
7.32a
University of Chicago
10.
Fr
Leroy Bridges
7.34a
Concordia-Chicago
7.
Fr
Bo Babich
7.35a
Loyola-Chicago
11.
Fr
Giovanni Guzman
7.36a
Beloit
12.
Fr
Adam Howard
7.39a
Hope
13.
Fr
Nicklas Alsing
7.40a
North Park University
13.
So
Jason Dorman
7.40a
Beloit
8.
Fr
Michael Papper
7.41a
Loyola-Chicago
15.
Jr
Connor Turkatte
7.41a
University of Chicago
15.
Fr
Taylor Allen
7.41a
Valparaiso
17.
Fr
Jude Ikekhua
7.43a
University of Chicago
17.
Fr
Tyrique Thomas
7.43a
Concordia-Chicago
17.
Jr
Gibril Jobe
7.43a
Concordia-Chicago
20.
Jr
Sylvester Pydych
7.48a
Loyola-Chicago
20.
Fr
Jake Bisco
7.48a
Carroll (WI)
22.
Sr
Benjamin Seppa
7.50a
Hope
23.
Jr
Demis Thomas
7.56a
Illinois Inst. Tech
24.
Jr
Landis Houston
7.57a
Chicago State
25.
Fr
Joseph Fleming
7.62a
DuPage
26.
Fr
Tyrese Riley
7.64a
Elmhurst
26.
Jr
Jason Chao
7.64a
University of Chicago
28.
Fr
Broakeen Sheffield
7.66a
Beloit
28.
So
Joshua Jones
7.66a
DuPage
30.
Sr
Mark Pinnow
7.67a
Valparaiso
31.
Sr
Jack Liang
7.68a
University of Chicago
32.
Sr
Dewight Walker
7.69a
Beloit
33.
Fr
Patrick Pater
7.70a
DuPage
33.
Fr
Gray Mackrall
7.70a
University of Chicago
35.
So
Alex Markowitz
7.72a
University of Chicago
36.
So
Andrew Darge
7.74a
Concordia-Chicago
36.
Sr
Kareem Kebaish
7.74a
University of Chicago
38.
Sr
Will Suhrbur
7.75a
Concordia-Chicago
38.
Fr
Brandon Maurice
7.75a
Hope
40.
So
Austin Henkel
7.78a
Valparaiso
41.
Fr
Brandon Ellis
7.79a
Concordia-Chicago
42.
So
Jalen Woods
7.80a
Chicago State
43.
So
Justice Burley
7.82a
Hope
44.
So
Jacob Annala
7.86a
Elmhurst
45.
Fr
Niklas Bergman
7.92a
North Park University
46.
Sr
Andrew Santorella-Doyle
7.93a
University of Chicago
47.
So
Tyree Smith
8.26a
Beloit
48.
Fr
Jacob Westerhof
8.28a
Carroll (WI)
49.
So
Quinten Holley
8.40a
Valparaiso
50.
Fr
Josh Murray
8.99a
Elmhurst
Jr
Jayveon Reed
FS
Chicago State
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Nate Downey
22.78a
University of Chicago
2.
Fr
Tyson Miller
22.88a
University of Chicago
3.
Fr
Bo Babich
23.27a
Loyola-Chicago
3.
Sr
Temisan Osowa
23.27a
University of Chicago
5.
Fr
Michael Papper
23.33a
Loyola-Chicago
6.
Sr
Jatan Anand
23.52a
University of Chicago
7.
Fr
Leroy Bridges
23.68a
Concordia-Chicago
8.
So
DeVonte Wilson
23.69a
Concordia-Chicago
9.
Fr
Adam Howard
23.81a
Hope
10.
Jr
Sylvester Pydych
23.84a
Loyola-Chicago
11.
So
Regan Todhunter
23.95a
Loyola-Chicago
12.
Fr
Jude Ikekhua
23.98a
University of Chicago
13.
Jr
Connor Turkatte
24.01a
University of Chicago
13.
Jr
Jason Chao
24.01a
University of Chicago
15.
Fr
Taylor Allen
24.02a
Valparaiso
16.
Fr
Tanner Swonson
24.12a
Concordia-Chicago
17.
Sr
Benjamin Seppa
24.16a
Hope
18.
Fr
Gray Mackrall
24.29a
University of Chicago
19.
Fr
Jose Barrio
24.35a
North Park University
20.
So
Jason Dorman
24.36a
Beloit
21.
Sr
Dewight Walker
24.48a
Beloit
22.
Fr
Joseph Fleming
24.67a
DuPage
23.
So
Justin Freeman
24.85a
Hope
24.
Jr
Demis Thomas
24.86a
Illinois Inst. Tech
24.
Sr
Jack Liang
24.86a
University of Chicago
26.
Fr
Jake Bisco
24.88a
Carroll (WI)
27.
Sr
Mark Pinnow
24.92a
Valparaiso
28.
Fr
Patrick Pater
24.93a
DuPage
28.
Fr
Marwan Lloyd
24.93a
University of Chicago
30.
Fr
Brandon Ellis
25.01a
Concordia-Chicago
31.
Fr
Broakeen Sheffield
25.09a
Beloit
31.
Sr
Junious Matlock
25.09a
North Park University
31.
So
Alex Markowitz
25.09a
University of Chicago
34.
Jr
Jason Becker
25.17a
Concordia-Chicago
34.
Fr
Lance Moises
25.17a
Concordia-Chicago
36.
Fr
Gideon Coble
25.20a
Concordia-Chicago
37.
Fr
Tyrese Riley
25.23a
Elmhurst
37.
Jr
Jayveon Reed
25.23a
Chicago State
39.
So
Austin Henkel
25.39a
Valparaiso
40.
So
Jimmy Kolb
25.60a
Elmhurst
41.
So
Andrew Darge
25.69a
Concordia-Chicago
42.
Sr
Andrew Santorella-Doyle
25.79a
University of Chicago
43.
So
Courtney Bingham
25.93a
Beloit
44.
So
Miles Pruitt
25.98a
Hope
45.
Sr
David Lunderberg
25.99a
Hope
46.
So
Justice Burley
26.01a
Hope
47.
So
Jacob Annala
26.13a
Elmhurst
48.
Fr
Jimmy Lei
26.37a
Carroll (WI)
49.
Fr
Peter Malec
26.42a
North Park University
50.
Fr
Jacob Westerhof
26.68a
Carroll (WI)
51.
Jr
Eric Chaidez
26.89a
Elmhurst
52.
So
Nick DeLuca
26.92a
Elmhurst
53.
So
Tyree Smith
27.63a
Beloit
54.
Fr
Josh Murray
30.45a
Elmhurst
55.
So
Ricardo Delgado
30.91a
North Park University
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Brandon Wolliston
50.19a
Hope
2.
Fr
Torrain Haughton
50.81a
DuPage
3.
Fr
Elliott Paintsil
51.68a
University of Chicago
4.
Jr
Danny Trimner
51.97a
Wisconsin-Oshkosh
5.
Sr
Jesse Koenig
52.07a
Carroll (WI)
6.
Sr
Lino Mogorovic
52.40a
Loyola-Chicago
7.
Jr
Matthew Ruff
52.51a
Hope
8.
So
Jose Gutierrez
52.94a
Beloit
9.
Jr
Obi Wamuo
53.00a
University of Chicago
10.
Fr
Jose Barrio
53.45a
North Park University
11.
So
Jake Westrich
54.51a
Beloit
12.
So
Eddie Ip
54.67a
Hope
13.
Fr
Emanuel Daggett
54.68a
Valparaiso
14.
So
Prescott Binder
54.72a
Hope
15.
Sr
Kareem Kebaish
54.96a
University of Chicago
16.
Sr
Charles Blackhawk
54.97a
Chicago State
17.
Sr
Junious Matlock
55.08a
North Park University
18.
So
Michael Zhu
55.66a
University of Chicago
19.
Jr
Jason Becker
55.86a
Concordia-Chicago
20.
Fr
Weslei Blackhawk
56.99a
Chicago State
21.
Fr
Marwan Lloyd
57.05a
University of Chicago
22.
Fr
Garrett Fixx
57.07a
Hope
23.
So
Alex Villegas
1:06.55a
Beloit
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Grant Marton
1:56.76a
Carroll (WI)
2.
Sr
Cameron Jones
1:57.03a
Hope
3.
Jr
Joe Zack
1:57.30a
Wisconsin-Oshkosh
4.
Fr
Joe Previdi
2:01.86a
University of Chicago
5.
Jr
Peter Timperman
2:03.81a
Hope
6.
Fr
Peyton Chapman
2:03.94a
DuPage
7.
So
Tyler Grimes
2:04.24a
Valparaiso
8.
So
Kenny Peters
2:05.51a
Wisconsin-Oshkosh
9.
Fr
marco Martinez
2:05.58a
DuPage
10.
Jr
Daniel Massey
2:06.77a
Wisconsin-Oshkosh
11.
Fr
George Kemp
2:07.47a
Chicago State
12.
Fr
Ty Hergenrender
2:09.30a
Hope
13.
So
John Havlik
2:10.40a
University of Chicago
14.
Fr
Andrew Vandebunte
2:10.90a
Hope
15.
Fr
Harvey Barnhard
2:10.94a
University of Chicago
16.
Fr
Seth Joachim
2:11.18a
University of Chicago
17.
So
Thomas Schussler
2:11.28a
Valparaiso
18.
Fr
Henry Duhl
2:11.84a
DuPage
19.
Fr
Thomas McNamara
2:12.01a
Concordia-Chicago
20.
Fr
Andrew Schuring
2:12.92a
Hope
21.
Sr
Logan Hoffert
2:13.30a
Concordia-Chicago
22.
Sr
Christian Rasmussen
2:13.70a
Concordia-Chicago
23.
So
Zach Taylor
2:13.82a
Elmhurst
24.
So
Jonathan Berggren
2:14.03a
North Park University
25.
Fr
Jacob Hubbard
2:14.39a
Elmhurst
26.
Fr
Charles Banks
2:14.55a
Valparaiso
27.
So
Benjamin Madison
2:16.32a
Hope
28.
Fr
Ryan Kieta
2:16.62a
Hope
29.
Fr
Noah Sisson
2:17.39a
Beloit
30.
So
Kevin Otte
2:17.43a
Elmhurst
31.
Jr
Nick Schulberg
2:17.47a
Elmhurst
32.
Jr
Derrick Rufer
2:17.69a
Wisconsin-Oshkosh
33.
Sr
Matt Pinnow
2:18.08a
Valparaiso
34.
Jr
Eric Chaidez
2:18.18a
Elmhurst
35.
Fr
Shemar Casteel-Payne
2:20.78a
Concordia-Chicago
36.
So
Nick DeLuca
2:21.25a
Elmhurst
37.
Jr
Austin Tillema
2:21.43a
Concordia-Chicago
38.
So
Adrian Chavez
2:24.52a
Chicago State
39.
Fr
Chris Hientzelman
2:27.74a
Concordia-Chicago
40.
Sr
Ricardo Robles
2:34.80a
Elmhurst
41.
So
Nico Enciso
2:42.46a
Beloit
Jr
Ben Zibricky
DNF
Valparaiso
Sr
Andrew Gifford
DNF
Loyola-Chicago
Jr
Roberto Lara
DNF
Wisconsin-Oshkosh
Jr
Andrew Huff
DQ
Chicago State
Sr
Jeremy Ferguson
DNF
University of Chicago
1000 Meters
Heptathlon
- Finals
x
1.
So
Darren Stass
2:54.82a
Aurora
2.
Fr
Joshua Izenbart
3:00.11a
Hope
3.
Jr
Will Ackerman
3:14.00a
University of Chicago
4.
So
Zach Turnbow
3:25.01a
Aurora
5.
Jr
Max Potter
3:27.66a
North Park University
1 Mile
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Nicholas Nielsen
4:18.93a
University of Chicago
2.
Jr
Ben Zibricky
4:22.23a
Valparaiso
3.
So
Owen Melia
4:23.35a
University of Chicago
4.
Jr
Benjamin Pederson
4:23.88a
Hope
5.
Sr
DiJon Smith
4:27.66a
Chicago State
6.
Jr
Kieran DeGroot
4:28.66a
Carroll (WI)
7.
Jr
Jacob Amiri
4:29.48a
University of Chicago
8.
Sr
Max Morello
4:30.64a
Valparaiso
9.
Sr
Corey Okinaka
4:31.00a
University of Chicago
10.
Jr
Mitch Pauers
4:38.44a
Wisconsin-Oshkosh
11.
So
Jack Klobucar
4:41.01a
Beloit
12.
Fr
Nathan Schloff
4:41.29a
Hope
13.
Fr
Thomas McNamara
4:41.37a
Concordia-Chicago
14.
Fr
Ralph Patejunas
4:41.42a
University of Chicago
15.
So
Ryan Holman
4:41.88a
Hope
16.
Jr
Steven Landry
4:42.22a
University of Chicago
17.
Sr
Tyler Brinks
4:42.95a
Hope
18.
Sr
Andrew Gifford
4:43.18a
Loyola-Chicago
19.
So
Joe Rivas
4:43.85a
Elmhurst
20.
Jr
Kirk Lancaster
4:46.23a
University of Chicago
21.
Fr
Brenden Jones
4:52.97a
Hope
22.
Fr
Andrew Schuring
4:54.46a
Hope
23.
Fr
Diego Ibarra
4:55.41a
University of Chicago
24.
So
Joe Clifton
4:58.32a
North Park University
25.
Jr
Scott Blaszak
4:59.63a
Elmhurst
26.
Fr
Noah Sisson
5:00.46a
Beloit
27.
Fr
Karl Hanke
5:04.99a
Valparaiso
28.
So
Adrian Chavez
5:06.31a
Chicago State
29.
Fr
Ryan Kieta
5:09.95a
Hope
30.
Jr
John Serrano
5:13.46a
Carroll (WI)
31.
Fr
John McMorris
5:14.97a
Hope
32.
Sr
Brian Alcorn
5:38.35a
Beloit
33.
Fr
Andrew Wulf
5:42.77a
Carroll (WI)
34.
Fr
Shemar Casteel-Payne
5:46.57a
Concordia-Chicago
35.
So
Ricardo Delgado
6:15.25a
North Park University
3000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Jack Mader
8:52.15a
Valparaiso
2.
Sr
Dan Walters
8:54.41a
Valparaiso
3.
Sr
Julian Morrison
8:56.42a
Hope
4.
Jr
Benjamin Pederson
8:58.36a
Hope
5.
Fr
Victor Fortin
9:00.33a
Valparaiso
6.
Sr
Max Morello
9:06.53a
Valparaiso
7.
Jr
Jacob Jansen
9:06.70a
Hope
8.
So
Daniel Arkes
9:08.31a
Beloit
9.
Fr
Maximilian O'Meara
9:08.63a
Loyola-Chicago
10.
So
Cole Dammeier
9:12.22a
Illinois Inst. Tech
11.
Jr
Alberto Torres
9:14.59a
Beloit
12.
Fr
Tim Koenning
9:14.92a
University of Chicago
13.
Sr
Kyle Whitney
9:25.72a
Loyola-Chicago
14.
Fr
Charles Sandberg
9:25.95a
Beloit
15.
Fr
Gabe Schoenbach
9:28.16a
University of Chicago
16.
Jr
Sydney Noble
9:30.57a
Valparaiso
17.
Fr
Cameron Dignan
9:31.59a
University of Chicago
18.
So
Leland Robertson
9:35.08a
Valparaiso
19.
Fr
Rohan Kumar
9:35.75a
University of Chicago
20.
Sr
Forrest Lloyd
9:36.36a
Beloit
21.
Jr
Dan Wiggin
9:36.91a
Elmhurst
22.
Fr
Michael Collins
9:42.67a
Valparaiso
23.
So
Jackson Mariotti
9:52.85a
University of Chicago
24.
So
Kevin Baier
9:53.27a
Carroll (WI)
25.
Sr
William O'Connell
9:59.59a
Elmhurst
26.
So
Adam Loeber
10:03.72a
Carroll (WI)
27.
Fr
Jake Tracey
10:10.57a
Illinois Inst. Tech
28.
Jr
Tony Guerrero
10:13.49a
Concordia-Chicago
29.
Sr
Joe Peacock
10:16.06a
Beloit
30.
So
John Judge
10:19.48a
University of Chicago
31.
Fr
Sal Garcia
10:48.51a
Concordia-Chicago
32.
Fr
Anthony Avalos
10:54.86a
Elmhurst
5000 Meters
Varsity
- Finals
x
5.
So
Juan Castaneda
16:24.05a
Elmhurst
6.
Fr
Antonio Aguilera
17:03.44a
Elmhurst
7.
Jr
Bryce Pierson
18:28.60a
Carroll (WI)
60m Hurdles
- 42"
Varsity
- Finals
x
1.
So
Jose Gutierrez
8.64a
Beloit
2.
Sr
Lino Mogorovic
8.67a
Loyola-Chicago
3.
So
Regan Todhunter
8.83a
Loyola-Chicago
4.
So
Andrew Darge
8.92a
Concordia-Chicago
5.
So
Donnie Hawkins
9.11a
Chicago State
6.
Fr
Tyrique Thomas
9.39a
Concordia-Chicago
7.
Fr
Jose Barrio
9.43a
North Park University
So
Courtney Bingham
DQ
Beloit
60m Hurdles
- 42"
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Will Ackerman
8.65a
University of Chicago
2.
Jr
Max Potter
9.99a
North Park University
3.
So
Zach Turnbow
11.00a
Aurora
4.
Fr
Joshua Izenbart
11.23a
Hope
5.
So
Darren Stass
11.81a
Aurora
60m Hurdles
- 42"
Varsity
- Prelims
x
1.
So
Jose Gutierrez
8.64a
Beloit
2.
So
Regan Todhunter
8.73a
Loyola-Chicago
3.
Sr
Lino Mogorovic
8.95a
Loyola-Chicago
4.
So
Andrew Darge
8.99a
Concordia-Chicago
5.
Fr
Tyrique Thomas
9.24a
Concordia-Chicago
6.
So
Donnie Hawkins
9.29a
Chicago State
7.
Fr
Jose Barrio
9.45a
North Park University
8.
So
Courtney Bingham
9.67a
Beloit
9.
So
Conner Hickey
10.31a
Valparaiso
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
3:25.12a
University of Chicago
2.
Relay Team
3:28.18a
Carroll (WI)
3.
Relay Team
3:30.49a
Chicago State
4.
Relay Team
3:31.26a
University of Chicago
5.
Relay Team
3:32.48a
Hope
6.
Relay Team
3:33.44a
Concordia-Chicago
7.
Relay Team
3:44.29a
University of Chicago
8.
Relay Team
3:47.96a
Concordia-Chicago
9.
Relay Team
3:48.29a
Hope
10.
Relay Team
3:48.81a
DuPage
11.
Relay Team
3:51.01a
Elmhurst
12.
Relay Team
3:51.98a
Chicago State
13.
Relay Team
3:53.40a
Valparaiso
14.
Relay Team
4:01.18a
Carroll (WI)
15.
Relay Team
4:12.00a
Elmhurst
Relay Team
DQ
Concordia-Chicago
DMR 1200-400-800-1600m
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
10:06.63a
Wisconsin-Oshkosh
2.
Relay Team
10:52.31a
University of Chicago
3.
Relay Team
10:59.13a
DuPage
4.
Relay Team
11:06.19a
Loyola-Chicago
5.
Relay Team
11:09.88a
Chicago State
6.
Relay Team
11:14.92a
Hope
7.
Relay Team
11:37.86a
Wisconsin-Oshkosh
Relay Team
DQ
Illinois Inst. Tech
Shot Put
- 16lb
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Andrew Maneval
14.21m
University of Chicago
2.
Fr
Jake Rasawehr
13.65m
Valparaiso
3.
Fr
Alex Scott
13.10m
University of Chicago
4.
Fr
Nick Tegtmeier
13.00m
DuPage
5.
So
Jonathan Dobie
12.90m
University of Chicago
6.
Jr
David Michaels
12.83m
Elmhurst
7.
Fr
Ian Perkins
12.69m
Elmhurst
8.
So
Tyler Webb
12.64m
Hope
9.
So
Chase Gaca
11.42m
Hope
10.
Fr
Noah Frump
11.01m
Valparaiso
11.
Fr
PJ LeClaire
10.85m
Carroll (WI)
12.
So
Ethan Harycki
10.76m
Beloit
13.
Fr
Ricardo Mora
10.72m
Elmhurst
14.
Jr
Ken Szyszka
10.65m
Carroll (WI)
15.
Jr
Angel Rodriguez
10.43m
North Park University
16.
Fr
Andy Ciesla
10.39m
Elmhurst
17.
Fr
Matthew VanHeest
10.18m
Hope
18.
Fr
Timothy Ivery
10.08m
Hope
19.
Jr
Elazar Chertow
10.03m
University of Chicago
20.
So
Tony Rettig
9.72m
Elmhurst
21.
Jr
David Foreman
9.09m
Illinois Inst. Tech
22.
So
Justice Burley
8.80m
Hope
23.
So
Michael Strawbridge
8.39m
Beloit
24.
So
Conner Hickey
8.37m
Valparaiso
So
Brenden Taylor
FOUL
Beloit
So
Benjamin Martin
FOUL
University of Chicago
Shot Put
- 16lb
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Will Ackerman
11.17m
University of Chicago
2.
Jr
Max Potter
10.24m
North Park University
3.
Fr
Joshua Izenbart
9.73m
Hope
4.
So
Darren Stass
8.97m
Aurora
5.
So
Zach Turnbow
8.31m
Aurora
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
David Lembke
2.02m
Carroll (WI)
2.
Fr
Joshua Izenbart
1.97m
Hope
3.
Fr
Dino Beniaris
1.92m
Loyola-Chicago
4.
Jr
William Henkel
1.92m
Hope
5.
Fr
Peter Malec
1.82m
North Park University
6.
Fr
Brandon Maurice
1.82m
Hope
6.
So
Jason Dorman
1.82m
Beloit
8.
Jr
Rasmus Elfgaard
1.82m
North Park University
9.
Fr
Lance Moises
1.82m
Concordia-Chicago
10.
Fr
Corey Dooley
1.77m
Concordia-Chicago
10.
Fr
Tanner Swonson
1.77m
Concordia-Chicago
12.
So
Donnie Hawkins
1.77m
Chicago State
13.
So
Jalen Woods
1.72m
Chicago State
13.
Sr
Joey Gary
1.72m
University of Chicago
So
Eddie Ip
NH
Hope
So
Conner Hickey
NH
Valparaiso
Jr
Johnathon Heagy
NH
Valparaiso
Fr
Tyler Hughes
NH
North Park University
Fr
Gideon Coble
NH
Concordia-Chicago
Fr
Jimmy Lei
NH
Carroll (WI)
High Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
Fr
Joshua Izenbart
2.04m
Hope
2.
Jr
Will Ackerman
1.86m
University of Chicago
3.
So
Darren Stass
1.50m
Aurora
4.
So
Zach Turnbow
1.41m
Aurora
Jr
Max Potter
NH
North Park University
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
So
Nathaniel Wesolek
4.71m
DuPage
2.
Jr
Nate Downey
4.71m
University of Chicago
3.
Jr
Alexander Watson
4.41m
Valparaiso
4.
So
Kyle Baker
4.26m
Valparaiso
5.
So
Evan Snow
4.26m
Valparaiso
5.
So
Zachary Topper
4.26m
Valparaiso
7.
Jr
Sean Marton
4.11m
Carroll (WI)
8.
Jr
John Schultz
4.11m
University of Chicago
9.
Sr
Will Suhrbur
4.11m
Concordia-Chicago
10.
So
Benjamin Turner
3.96m
Hope
11.
So
Justice Burley
3.81m
Hope
12.
Sr
David Lunderberg
3.81m
Hope
13.
So
Conner Hickey
3.66m
Valparaiso
13.
So
Tate Knapp
3.66m
Hope
15.
Jr
Jensen Inouye
3.66m
Concordia-Chicago
Fr
Nathan Woltmann
NH
Valparaiso
Fr
Jeremy Seiler
NH
Valparaiso
Pole Vault
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Max Potter
4.00m
North Park University
2.
Jr
Will Ackerman
3.50m
University of Chicago
3.
Fr
Joshua Izenbart
2.60m
Hope
4.
So
Darren Stass
2.20m
Aurora
4.
So
Zach Turnbow
2.20m
Aurora
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Victor Ogbebor
6.50m
Elmhurst
2.
Jr
Sylvester Pydych
6.37m
Loyola-Chicago
3.
So
Aaron Clark Jr.
6.29m
Valparaiso
4.
Fr
Michael Papper
6.14m
Loyola-Chicago
5.
Jr
Gibril Jobe
6.11m
Concordia-Chicago
6.
So
Tucker Gibbons
6.07m
Hope
6.
So
DeVonte Wilson
6.07m
Concordia-Chicago
8.
So
Thomas Rhines
6.03m
University of Chicago
9.
Fr
Eric Yu
5.99m
University of Chicago
10.
So
Donnie Hawkins
5.87m
Chicago State
11.
Fr
Jake Bisco
5.68m
Carroll (WI)
12.
So
Louis Kopp
5.65m
Hope
13.
So
Collin McCullough
5.62m
Valparaiso
13.
Fr
Anthony Baxmann
5.62m
Elmhurst
15.
So
Saisaketh Valluri
5.59m
Illinois Inst. Tech
16.
So
Max Buechner
5.58m
Carroll (WI)
17.
Fr
Jager Haan
5.40m
Hope
18.
So
Jacob Annala
5.34m
Elmhurst
19.
Fr
Gideon Coble
5.30m
Concordia-Chicago
20.
Fr
Cole Fasnacht
5.22m
Illinois Inst. Tech
21.
So
Jimmy Kolb
5.18m
Elmhurst
22.
Fr
Jimmy Lei
4.95m
Carroll (WI)
23.
Fr
Josh Murray
3.39m
Elmhurst
Fr
Kashish Patel
FOUL
University of Chicago
Long Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Will Ackerman
6.45m
University of Chicago
2.
Jr
Max Potter
6.29m
North Park University
3.
Fr
Joshua Izenbart
5.68m
Hope
4.
So
Darren Stass
5.14m
Aurora
5.
So
Zach Turnbow
4.73m
Aurora
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
So
Joshua Jones
13.80m
DuPage
2.
Sr
Joey Gary
13.23m
University of Chicago
3.
Fr
Nicklas Alsing
13.22m
North Park University
4.
Fr
Orelle Bulgin
13.19m
Chicago State
5.
So
Malik Riley
13.13m
Valparaiso
6.
Fr
David Lembke
13.07m
Carroll (WI)
7.
So
Louis Kopp
12.94m
Hope
8.
Sr
Dewight Walker
12.82m
Beloit
9.
So
Dev Patel
12.71m
University of Chicago
10.
Fr
Eric Yu
12.70m
University of Chicago
11.
So
Thomas Rhines
12.60m
University of Chicago
12.
Jr
Landis Houston
12.54m
Chicago State
13.
So
Max Buechner
12.25m
Carroll (WI)
14.
So
Saisaketh Valluri
12.11m
Illinois Inst. Tech
15.
So
Collin McCullough
11.82m
Valparaiso
16.
Fr
Kashish Patel
11.41m
University of Chicago
17.
So
Tucker Gibbons
11.28m
Hope
18.
Jr
William Henkel
10.90m
Hope
Fr
Jager Haan
FOUL
Hope
Weight Throw
- 35lb
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Stephen Hubona
17.21m
Loyola-Chicago
2.
Jr
Andrew Guzek
16.57m
Valparaiso
3.
So
Kevin Cooney
15.16m
Loyola-Chicago
4.
Sr
Andrew Maneval
14.70m
University of Chicago
5.
Jr
Ken Szyszka
14.27m
Carroll (WI)
6.
Fr
Jake Rasawehr
13.62m
Valparaiso
7.
Fr
PJ LeClaire
13.32m
Carroll (WI)
8.
Fr
Alex Scott
13.03m
University of Chicago
9.
So
Brenden Taylor
12.66m
Beloit
10.
Fr
Noah Frump
12.10m
Valparaiso
11.
So
Jonathan Dobie
10.83m
University of Chicago
12.
Fr
Ian Perkins
10.69m
Elmhurst
13.
Fr
Ricardo Mora
10.40m
Elmhurst
14.
Jr
Angel Rodriguez
10.38m
North Park University
15.
So
Benjamin Martin
9.88m
University of Chicago
16.
So
Michael Strawbridge
9.80m
Beloit
17.
Jr
David Michaels
9.71m
Elmhurst
18.
So
Moses Mechkelwung
9.49m
Concordia-Chicago
19.
Jr
David Foreman
9.41m
Illinois Inst. Tech
20.
Jr
Elazar Chertow
8.76m
University of Chicago
21.
Fr
Andy Ciesla
8.64m
Elmhurst
22.
Fr
Nick Tegtmeier
8.56m
DuPage
Jr
Dakotah Revai
FOUL
Beloit
Heptathlon Score
Heptathlon
- Finals
x
1.
Jr
Will Ackerman
4504
University of Chicago
2.
Fr
Joshua Izenbart
3750
Hope
3.
Jr
Max Potter
3452
North Park University
4.
So
Darren Stass
2928
Aurora
5.
So
Zach Turnbow
2582
Aurora
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Alisha Harris
7.86a
University of Chicago
2.
Jr
Elina Gunnarsson
7.98a
North Park University
3.
Fr
Robin Peter
8.12a
University of Chicago
4.
Sr
Charissa Newkirk
8.18a
University of Chicago
5.
Jr
Kimmy Mehlert
8.31a
Carroll (WI)
6.
So
Aleeshah Heinzen
8.37a
Beloit
7.
So
Tali Naibryf
8.41a
University of Chicago
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
Fr
Alisha Harris
7.90a
University of Chicago
2.
Fr
Robin Peter
8.08a
University of Chicago
3.
Sr
Charissa Newkirk
8.11a
University of Chicago
3.
Jr
Elina Gunnarsson
8.11a
North Park University
5.
Jr
Kimmy Mehlert
8.30a
Carroll (WI)
6.
So
Tali Naibryf
8.36a
University of Chicago
7.
Sr
Alissa Elwing
8.40a
Carroll (WI)
8.
So
Aleeshah Heinzen
8.48a
Beloit
9.
Sr
Sierra Schultz
8.57a
Hope
10.
Sr
Jourdan Plautz
8.58a
Beloit
11.
Fr
Michelle Biesman
8.63a
University of Chicago
11.
Fr
Isabel Garon
8.63a
University of Chicago
13.
Jr
Hannah Howard
8.66a
Hope
14.
So
Melaina Rapisarda
8.71a
University of Chicago
15.
Sr
Samantha Soriano
8.77a
North Park University
16.
So
Zakisha Hudson
8.80a
Elmhurst
17.
Fr
Tesa Pribitkin
8.85a
University of Chicago
18.
So
Sophia Miliotis
8.87a
Beloit
19.
Fr
Samantha Naughton
8.90a
DuPage
20.
Fr
Abigail Schaffer
8.94a
Concordia-Chicago
21.
Fr
Lauren Hogue
9.03a
Carroll (WI)
21.
So
Sammy Gonzalez
9.03a
Carroll (WI)
23.
Jr
Moi Yamazaki
9.10a
Beloit
24.
Jr
Rachel Anderson
9.30a
Hope
25.
So
Marika Thrams
9.37a
Carroll (WI)
26.
Fr
Krystal Donegan
9.38a
Elmhurst
27.
So
Laura Lehmann
9.64a
Beloit
28.
Fr
Savannah Burmeister
9.69a
Carroll (WI)
29.
Fr
Jaime Lepito
9.89a
Beloit
30.
So
Ligia Nunez
10.48a
North Park University
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Chelsee Wilson
26.01a
Concordia-Chicago
2.
Fr
Mary Martin
26.24a
University of Chicago
3.
Sr
Eleanor Kang
26.90a
University of Chicago
4.
So
Emma Koether
27.09a
University of Chicago
5.
Sr
Alissa Elwing
27.12a
Carroll (WI)
6.
Jr
Raissa Spencer
27.15a
Carroll (WI)
7.
So
Tali Naibryf
27.41a
University of Chicago
8.
Fr
Sierra Fischer
27.69a
Carroll (WI)
9.
Sr
Charissa Newkirk
27.79a
University of Chicago
10.
So
Emma Griffiths
28.42a
University of Chicago
11.
So
Jessica Korte
28.49a
Hope
12.
Fr
Shannon Lahey
28.56a
Valparaiso
13.
Sr
Sierra Schultz
28.62a
Hope
14.
Sr
Jourdan Plautz
28.73a
Beloit
15.
Fr
Jordan Houlihan
28.78a
Valparaiso
16.
So
Lindsey Arndt
29.14a
Valparaiso
17.
Sr
Lexie Thompson
29.16a
Carroll (WI)
18.
Jr
Allison Baylor
29.74a
Valparaiso
19.
So
Sophia Miliotis
29.79a
Beloit
19.
So
Allison VanderStoep
29.79a
Hope
21.
So
Zakisha Hudson
29.83a
Elmhurst
22.
So
Berenice Morales
29.90a
North Park University
23.
Fr
sarah Volle
30.07a
DuPage
24.
Jr
Hannah Howard
30.10a
Hope
25.
Fr
Samantha Naughton
30.45a
DuPage
26.
Sr
Samantha Soriano
30.47a
North Park University
27.
Fr
Mminika Effiong
30.51a
Illinois Inst. Tech
28.
Fr
Makenzi Marier
30.58a
Chicago State
29.
So
Sammy Gonzalez
30.73a
Carroll (WI)
30.
Fr
Abigail Schaffer
30.76a
Concordia-Chicago
31.
Jr
Rachel Anderson
31.52a
Hope
32.
Jr
Moi Yamazaki
31.63a
Beloit
33.
Fr
Sarah Lacost
31.75a
Concordia-Chicago
34.
So
Marika Thrams
32.20a
Carroll (WI)
35.
Fr
Alexandria Johnson
32.42a
DuPage
36.
Fr
Krystal Donegan
32.72a
Elmhurst
37.
Fr
Amelia Nuzzo
34.88a
Beloit
38.
So
Melanie Rolon
36.39a
North Park University
39.
Fr
Alaina Thompson
36.97a
Concordia-Chicago
40.
So
Genevieve Hummel
39.30a
Illinois Inst. Tech
41.
Fr
Abby Kbistab
39.56a
North Park University
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Jocindra Glee
57.60a
Chicago State
2.
Jr
Chelsee Wilson
59.96a
Concordia-Chicago
3.
Jr
Rachel Satkiewicz
1:01.17a
Hope
4.
Jr
Elina Gunnarsson
1:03.16a
North Park University
5.
So
Jenna McKinney
1:03.51a
University of Chicago
6.
Fr
Nicole Kruithof
1:05.11a
Hope
7.
So
Jessica Korte
1:05.92a
Hope
8.
Fr
sarah Volle
1:07.00a
DuPage
9.
Fr
Natalie Meyer
1:09.39a
Hope
10.
So
Katerina Dague
1:10.14a
North Park University
11.
Jr
Annika Manning
1:11.62a
North Park University
12.
Jr
Hannah Davis
1:14.17a
Elmhurst
13.
Sr
Liesel Metz
1:16.65a
Elmhurst
14.
Fr
Abby Kbistab
1:28.83a
North Park University
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Cassidy Mcpherson
2:18.22a
University of Chicago
2.
Fr
Rita Maurais
2:19.49a
Loyola-Chicago
3.
Fr
Laura Bestul
2:19.63a
Loyola-Chicago
4.
Sr
Rachael Webb
2:20.29a
Hope
5.
So
Emily Karl
2:24.59a
Loyola-Chicago
6.
Fr
Kate Mitchell
2:26.41a
Valparaiso
7.
So
Abby Thrams
2:26.69a
Carroll (WI)
8.
Fr
Calli Lemke
2:27.21a
Carroll (WI)
9.
So
Megan Reese
2:27.70a
Carroll (WI)
10.
Sr
Lily Ting
2:27.74a
University of Chicago
11.
Jr
Janelle Wigal
2:30.17a
Valparaiso
12.
Sr
Mia Wrey
2:30.74a
Loyola-Chicago
13.
Jr
Alexis Guttilla
2:30.91a
Hope
14.
Fr
Chelsea Miskelley
2:32.05a
Hope
15.
Fr
Clare Suter
2:32.57a
University of Chicago
16.
Fr
Sophia VanderKooy
2:34.79a
Hope
17.
Fr
Emma Hovanec
2:35.36a
University of Chicago
18.
Jr
Danielle McCormick
2:36.76a
Concordia-Chicago
19.
Fr
Sydney Smith
2:37.05a
University of Chicago
20.
So
Amanda Bentley
2:37.71a
Hope
21.
Fr
Emily Jackson
2:40.23a
Hope
22.
Fr
Tayler Justison
2:41.34a
Valparaiso
23.
Fr
Julia Briden
2:41.59a
Illinois Inst. Tech
24.
So
Ellie Best
2:44.01a
Hope
25.
Fr
Breanna VanLaan
2:45.20a
Hope
26.
Sr
Claire Knaus
2:46.16a
Loyola-Chicago
27.
Fr
Caroline Barrett
2:48.69a
Hope
28.
Fr
Gabrielle Murdoch
2:54.62a
Elmhurst
29.
Fr
Maria Garcia
2:55.43a
Illinois Inst. Tech
30.
Jr
Hannah Davis
2:57.27a
Elmhurst
31.
Sr
Miranda Simes
2:58.53a
Beloit
32.
Fr
Becky Garcia
3:00.78a
Elmhurst
33.
Sr
Liesel Metz
3:01.17a
Elmhurst
34.
Fr
Liz Delgado
3:04.99a
Elmhurst
35.
Fr
Amelia Wellman
3:05.15a
Concordia-Chicago
36.
Fr
Emma McSpadden
3:07.56a
Elmhurst
800 Meters
Pentathlon
- Finals
x
1.
So
Hailey Dammeier
2:24.95a
North Central
2.
Jr
Olivia Cattau
2:25.49a
University of Chicago
3.
Fr
Hailey Pickelheimer
2:33.27a
Hope
4.
Jr
Alison Rich
2:36.80a
Hope
5.
Fr
Laura Darcey
2:44.63a
University of Chicago
6.
So
Michelle Hennig
2:54.92a
Concordia-Chicago
7.
Fr
Corrine Lam
3:04.27a
North Central
8.
So
Caitlyn Graff
3:04.31a
Aurora
9.
Jr
Katelyn Allen
3:18.24a
Aurora
Fr
Anita Brugioni
DNF
Beloit
1 Mile
Varsity
- Finals
x
6.
Jr
Kristin Linzmeier
5:07.08a
Wisconsin-Oshkosh
4.
Jr
Claire Costelloe
5:19.59a
University of Chicago
7.
So
Avery Lowe
5:21.08a
Hope
8.
Sr
Emily Joosse
5:22.84a
Hope
9.
Fr
Erin Laird
5:24.14a
Loyola-Chicago
10.
So
Erin Falsey
5:24.44a
Loyola-Chicago
11.
Jr
Alexis Guttilla
5:25.73a
Hope
12.
Fr
Emily Kraus
5:28.05a
Carroll (WI)
13.
Fr
Claire Brockway
5:28.70a
University of Chicago
14.
Jr
Alissa Frazee
5:31.97a
Hope
15.
So
Karlee Larson
5:32.75a
Carroll (WI)
16.
So
Emily Hamilton
5:34.40a
Hope
17.
Jr
Danielle McCormick
5:34.64a
Concordia-Chicago
18.
Jr
Emily McCoy
5:37.45a
Loyola-Chicago
19.
So
Ellie Best
5:43.28a
Hope
20.
Fr
Breanna VanLaan
5:44.83a
Hope
21.
Fr
Emily Jackson
5:45.53a
Hope
22.
Jr
Kate Kooiker
5:46.65a
Hope
23.
Sr
Alisha Johnson
5:50.38a
Concordia-Chicago
24.
Fr
Celia McGhiey
5:51.72a
Valparaiso
25.
Fr
Caroline Barrett
5:52.32a
Hope
26.
So
Sam O'Sullivan
5:52.60a
Carroll (WI)
27.
Fr
Pilar Glaser
5:52.69a
Loyola-Chicago
28.
So
Brooke Dietsche
5:54.13a
Carroll (WI)
29.
So
Amanda Bentley
5:56.68a
Hope
30.
So
Kayla Gercak
6:00.12a
Hope
31.
So
Grace Nelson
6:02.00a
Valparaiso
32.
Fr
Natalie Keenan
6:12.43a
Hope
33.
Fr
Ida Lassen
6:35.84a
North Park University
34.
Jr
Lori Delfin
6:36.23a
North Park University
35.
Fr
Becky Garcia
6:38.26a
Elmhurst
36.
Fr
Britta Johnson
6:39.14a
Beloit
37.
Sr
Karina Maya
6:40.71a
North Park University
38.
Sr
Miranda Simes
6:44.76a
Beloit
39.
Fr
Emma McSpadden
6:57.28a
Elmhurst
40.
Fr
Caitlyn Adams
7:17.93a
Carroll (WI)
41.
Jr
Daeja Hooks
7:19.87a
Chicago State
42.
Fr
Alaina Thompson
7:33.54a
Concordia-Chicago
43.
Fr
Natalie Couture
7:51.75a
Chicago State
3000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Erica Munyan
10:26.62a
Wisconsin-Oshkosh
2.
Sr
Audrey Michaelson
10:33.45a
Loyola-Chicago
3.
Sr
Ellie Waddle
10:38.99a
Beloit
4.
So
Emily Hamilton
10:40.53a
Hope
5.
Sr
Emily Joosse
10:42.91a
Hope
6.
Fr
Maggie Boudreau
10:53.11a
University of Chicago
7.
Jr
Clare Swietlik
11:21.09a
Carroll (WI)
8.
Fr
Hannah Kenny
11:31.79a
Hope
9.
Fr
Alicia Bostwick
11:37.71a
Hope
10.
Fr
Holly Treber
11:39.46a
Hope
11.
Sr
Emily Sneed
11:56.42a
Beloit
12.
Sr
Mackenzie Govier
11:59.34a
Hope
13.
So
Kayla Gercak
12:04.10a
Hope
14.
Jr
Kristen Godwin
12:13.93a
Hope
15.
Fr
Joanna Furlan
12:21.11a
Beloit
16.
Sr
Abby Carncross
12:36.68a
Carroll (WI)
17.
Fr
Katherine Germann
12:39.14a
Valparaiso
18.
Fr
Frances Knaggs
12:57.19a
Beloit
19.
Fr
Sarah Gregory
12:58.84a
Carroll (WI)
20.
Jr
Jordan Reichel
13:17.59a
Carroll (WI)
21.
Jr
Samantha Fischer
13:18.96a
Concordia-Chicago
5000 Meters
Varsity
- Finals
x
8.
Jr
Khia Kurtenbach
17:08.30a
University of Chicago
4.
Jr
Cheyenne Moore
17:17.72a
Wisconsin-Oshkosh
5.
So
Jackie Schane
18:31.28a
Aurora
6.
Jr
Kelsey Dunn
18:34.79a
University of Chicago
7.
Sr
Jessica Gaines
18:58.54a
Hope
8.
So
Abby Couwenhoven
19:49.40a
Hope
9.
Fr
Nicole Berneche
20:18.09a
Valparaiso
10.
Fr
Mackenzie Schmidt
20:20.66a
Hope
11.
So
Claudia Bleimund
21:59.09a
Carroll (WI)
12.
Sr
Lauren Sturgeon
22:17.24a
Valparaiso
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Asia Johnson
8.95a
Chicago State
2.
Fr
Robin Peter
9.23a
University of Chicago
3.
Jr
Marissa Wendtland
9.58a
Carroll (WI)
4.
Jr
Aleksandra Majka
9.73a
University of Chicago
5.
Jr
Paulina Gal
10.22a
Loyola-Chicago
6.
Sr
Sierra Schultz
10.24a
Hope
6.
Fr
Elise Rudd
10.24a
North Park University
8.
Sr
Theresa DeMille
10.75a
Carroll (WI)
60m Hurdles
- 33"
Pentathlon
- Finals
x
1.
Jr
Olivia Cattau
9.50a
University of Chicago
2.
Fr
Laura Darcey
9.68a
University of Chicago
3.
Jr
Alison Rich
9.95a
Hope
4.
Fr
Hailey Pickelheimer
10.39a
Hope
5.
So
Caitlyn Graff
10.95a
Aurora
6.
So
Hailey Dammeier
11.45a
North Central
7.
So
Michelle Hennig
12.51a
Concordia-Chicago
8.
Fr
Anita Brugioni
13.03a
Beloit
9.
Fr
Corrine Lam
13.21a
North Central
10.
Jr
Katelyn Allen
14.12a
Aurora
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Prelims
x
1.
Jr
Asia Johnson
9.06a
Chicago State
2.
Fr
Robin Peter
9.21a
University of Chicago
3.
Jr
Marissa Wendtland
9.67a
Carroll (WI)
4.
Jr
Aleksandra Majka
10.06a
University of Chicago
5.
Fr
Elise Rudd
10.27a
North Park University
6.
Sr
Sierra Schultz
10.30a
Hope
7.
Jr
Paulina Gal
10.41a
Loyola-Chicago
8.
Sr
Theresa DeMille
10.95a
Carroll (WI)
9.
So
Allison VanderStoep
11.09a
Hope
10.
Sr
Mackenzie Govier
11.63a
Hope
11.
So
Melanie Rolon
12.94a
North Park University
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
4:06.74a
Carroll (WI)
2.
Relay Team
4:07.15a
University of Chicago
3.
Relay Team
4:15.31a
Hope
4.
Relay Team
4:17.79a
Loyola-Chicago
5.
Relay Team
4:19.95a
Carroll (WI)
6.
Relay Team
4:21.70a
University of Chicago
7.
Relay Team
4:32.28a
Hope
8.
Relay Team
4:36.64a
Carroll (WI)
9.
Relay Team
4:37.82a
Valparaiso
10.
Relay Team
5:05.63a
Concordia-Chicago
DMR 1200-400-800-1600m
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
13:14.14a
Hope
2.
Relay Team
13:27.62a
University of Chicago
3.
Relay Team
13:48.91a
North Park University
Shot Put
- 4kg
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Paulina Gal
13.02m
Loyola-Chicago
2.
So
Mia Riccolo
12.61m
North Park University
3.
So
Nellie Bonham
12.04m
Valparaiso
4.
Jr
Stephanie Shanower
12.03m
Loyola-Chicago
5.
So
Abby Jankowski
11.69m
Valparaiso
6.
Jr
Ade Ayoola
11.16m
University of Chicago
7.
Jr
Haley Fischman
10.87m
Hope
8.
Fr
Erika Dunnam
10.67m
Carroll (WI)
9.
Sr
Darian Thomas
10.50m
Carroll (WI)
10.
Fr
Tori Reinders
9.77m
Carroll (WI)
11.
So
Merisa Middlestadt
9.40m
University of Chicago
12.
Fr
Megan O'Meara
9.33m
Beloit
13.
So
Maya Smith
9.29m
Hope
14.
Jr
Rachel Alfond
9.07m
Hope
15.
Fr
Emily Uitenbroek
9.02m
Carroll (WI)
16.
Fr
Courtney Tangney
8.50m
Carroll (WI)
17.
Fr
Maria Greer
8.26m
Valparaiso
18.
Jr
Rebekah Evans
7.69m
Beloit
19.
Jr
Jessie Hartwig
7.23m
Carroll (WI)
Shot Put
- 4kg
Pentathlon
- Finals
x
1.
So
Hailey Dammeier
9.91m
North Central
2.
Jr
Alison Rich
9.39m
Hope
3.
Jr
Olivia Cattau
9.15m
University of Chicago
4.
Fr
Laura Darcey
8.75m
University of Chicago
5.
So
Michelle Hennig
8.28m
Concordia-Chicago
6.
Fr
Corrine Lam
8.22m
North Central
7.
Fr
Hailey Pickelheimer
8.02m
Hope
8.
So
Caitlyn Graff
7.88m
Aurora
9.
Fr
Anita Brugioni
7.04m
Beloit
10.
Jr
Katelyn Allen
6.46m
Aurora
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Ade Ayoola
1.63m
University of Chicago
2.
So
Alexandra Thompson
1.58m
University of Chicago
3.
Fr
Taylor Padak
1.53m
University of Chicago
4.
Fr
Giovanna Marzano
1.38m
DuPage
4.
Fr
Addyson Gerig
1.38m
Hope
6.
Fr
Alexandria Johnson
1.38m
DuPage
Sr
Jourdan Plautz
NH
Beloit
So
Sarah Risley
NH
Concordia-Chicago
High Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
Fr
Laura Darcey
1.60m
University of Chicago
2.
So
Hailey Dammeier
1.51m
North Central
2.
Jr
Alison Rich
1.51m
Hope
4.
Fr
Hailey Pickelheimer
1.39m
Hope
5.
Jr
Olivia Cattau
1.36m
University of Chicago
5.
So
Caitlyn Graff
1.36m
Aurora
7.
Fr
Anita Brugioni
1.30m
Beloit
8.
Jr
Katelyn Allen
1.24m
Aurora
9.
So
Michelle Hennig
1.21m
Concordia-Chicago
9.
Fr
Corrine Lam
1.21m
North Central
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Isabel Garon
3.62m
University of Chicago
2.
Jr
Angel Fluet
3.43m
University of Chicago
3.
Fr
Emma Johnson
3.13m
Hope
4.
Sr
Mikayla Laue
2.98m
Carroll (WI)
5.
Fr
Michelle Biesman
2.98m
University of Chicago
6.
Fr
Tesa Pribitkin
2.83m
University of Chicago
7.
Jr
Sarah Murphy
2.83m
Hope
8.
Jr
Hannah Howard
2.68m
Hope
9.
So
Linnae Capuder
2.53m
Beloit
10.
So
Libby Glabe
2.38m
Carroll (WI)
So
Laura Lehmann
NH
Beloit
Fr
Sarah Lacost
NH
Concordia-Chicago
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Mary Martin
5.30m
University of Chicago
2.
So
Chidimma Ozodi
5.12m
Valparaiso
3.
Jr
Vivian Barclay
4.97m
University of Chicago
4.
Fr
Anne Mou
4.95m
Valparaiso
5.
So
Grace Penders
4.86m
University of Chicago
6.
So
Aleeshah Heinzen
4.85m
Beloit
7.
Jr
Paulina Gal
4.82m
Loyola-Chicago
8.
So
Megan Reese
4.78m
Carroll (WI)
8.
Fr
Mminika Effiong
4.78m
Illinois Inst. Tech
10.
Fr
Emma Ciriacks
4.53m
Illinois Inst. Tech
10.
So
Melaina Rapisarda
4.53m
University of Chicago
12.
Fr
Shannon Lahey
4.49m
Valparaiso
13.
Fr
McKenna Happold
4.46m
Carroll (WI)
14.
Fr
Addyson Gerig
4.45m
Hope
15.
Jr
Jessie Hartwig
4.35m
Carroll (WI)
16.
Fr
Makenzi Marier
4.28m
Chicago State
17.
Jr
Moi Yamazaki
4.26m
Beloit
18.
So
Sarah Risley
4.18m
Concordia-Chicago
19.
Fr
Jaime Lepito
4.13m
Beloit
20.
Fr
Lauren Hogue
4.08m
Carroll (WI)
21.
So
Sabrina Tumicelli
4.02m
Beloit
22.
Fr
Savannah Burmeister
3.86m
Carroll (WI)
Fr
Makeilee Allen
FOUL
Hope
So
Zakisha Hudson
FOUL
Elmhurst
Fr
Izzy Hurst
FOUL
Elmhurst
Sr
Lexie Thompson
FOUL
Carroll (WI)
Long Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
Fr
Laura Darcey
5.07m
University of Chicago
2.
Jr
Alison Rich
4.95m
Hope
3.
Jr
Olivia Cattau
4.76m
University of Chicago
4.
So
Caitlyn Graff
4.70m
Aurora
5.
So
Hailey Dammeier
4.53m
North Central
6.
So
Michelle Hennig
3.82m
Concordia-Chicago
7.
Fr
Corrine Lam
3.49m
North Central
8.
Fr
Anita Brugioni
3.36m
Beloit
9.
Jr
Katelyn Allen
3.27m
Aurora
Fr
Hailey Pickelheimer
FOUL
Hope
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Anne Mou
11.15m
Valparaiso
2.
So
Grace Penders
10.63m
University of Chicago
3.
So
Aleeshah Heinzen
10.50m
Beloit
4.
Fr
Milan Burgess
10.40m
Loyola-Chicago
5.
Fr
McKenna Happold
9.90m
Carroll (WI)
6.
Fr
Emma Fox
9.86m
DuPage
7.
Sr
Lexie Thompson
9.60m
Carroll (WI)
8.
Jr
Rachel Satkiewicz
9.54m
Hope
Fr
Makeilee Allen
FOUL
Hope
Fr
Addyson Gerig
FOUL
Hope
Fr
Giovanna Marzano
FOUL
DuPage
Fr
Lauren Hogue
FOUL
Carroll (WI)
Weight Throw
- 20lb
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Hayley Braun
16.49m
Loyola-Chicago
2.
So
Abby Jankowski
14.57m
Valparaiso
3.
Jr
Stephanie Shanower
13.49m
Loyola-Chicago
4.
So
Laurel Mertz
13.26m
Loyola-Chicago
5.
So
Nellie Bonham
13.08m
Valparaiso
6.
So
Mia Riccolo
12.70m
North Park University
7.
Jr
Haley Fischman
12.67m
Hope
8.
Fr
Emily Uitenbroek
12.58m
Carroll (WI)
9.
Sr
Darian Thomas
12.39m
Carroll (WI)
10.
Jr
Rachel Alfond
11.96m
Hope
11.
So
Merisa Middlestadt
11.93m
University of Chicago
12.
Jr
Alexandra Blindauer
11.83m
Concordia-Chicago
13.
Fr
Tori Reinders
11.25m
Carroll (WI)
14.
Fr
Courtney Tangney
11.06m
Carroll (WI)
15.
Fr
Kimberlyn Gadowski
10.23m
Concordia-Chicago
16.
Fr
Maria Greer
9.92m
Valparaiso
17.
Fr
Erika Dunnam
9.82m
Carroll (WI)
18.
Fr
Megan O'Meara
9.54m
Beloit
19.
Fr
Sarah Lacost
9.46m
Concordia-Chicago
20.
Jr
Rebekah Evans
9.20m
Beloit
21.
Fr
Devon Drew
7.92m
Beloit
Pentathlon Score (Indoor)
Pentathlon
- Finals
x
1.
Fr
Laura Darcey
3056
University of Chicago
2.
Jr
Alison Rich
2999
Hope
3.
Jr
Olivia Cattau
2997
University of Chicago
4.
So
Hailey Dammeier
2815
North Central
5.
So
Caitlyn Graff
2212
Aurora
6.
Fr
Hailey Pickelheimer
2196
Hope
7.
So
Michelle Hennig
1734
Concordia-Chicago
8.
Fr
Corrine Lam
1491
North Central
9.
Fr
Anita Brugioni
1170
Beloit
10.
Jr
Katelyn Allen
1159
Aurora
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
3942 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
University of Chicago Windy City Indoor Invitational
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for University of Chicago Windy City Indoor Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2023
1
2020
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
Show 3 more
Hashtags
#university-of-chicago
#windy-city
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!